Venom Power 35X11.50R20LT 10PR 124Q Swamp Thing A/T
Availability: 2 in stock
SKU: TVPSWAT63R
Categories: 20" Tires, Tires, Tire Tax Season Deals, Venom Power
Tag: 35115020
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Width: 11.5
Profile: 35
Diameter: 20''
Load Index: 124 (1600 kg)
Speed Index: Q (160 km\h)
| Weight | 63.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.52 × 11.42 × 34.52 in |
| Tread Pattern | |
| Ply | 10PR |
| Width | 11.5 |
| Profile | 35 |
| Diameter | 20 |
| Load Index | 124 |
| Speed Index | Q |
MSRP:
Availability: 2 in stock
SKU: TVPSWAT63R
Tag: 35115020
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Load Index: 124 (1600 kg)
Speed Index: Q (160 km\h)
PLEASE BE ADVISED:
Rim Diameter
Genre
1
Color
Bolt Pattern
Filters
Sort results
Reset
Apply
Please wait while we load available wheels…
- Description
- Additional information
Description
Additional information
| Weight | 63.98 lbs |
|---|---|