Venom Power 35X12.50R22LT 10PR 117Q Swamp Thing A/T
Availability: 51 in stock
SKU: CVPSWAT31
Categories: 22" Tires, Tires, Venom Power
Tag: 35125022
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Width: 12.5
Profile: 35
Diameter: 22''
Load Index: 117 (1285 kg)
Speed Index: Q (160 km\h)
| Weight | 69.842445 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.52 × 12.5 × 34.52 in |
| Tread Pattern | |
| Ply | 10PR |
| Width | 12.5 |
| Profile | 35 |
| Diameter | 22 |
| Load Index | 117 |
| Speed Index | Q |
MSRP:
Availability: 51 in stock
SKU: CVPSWAT31
Tag: 35125022
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Load Index: 117 (1285 kg)
Speed Index: Q (160 km\h)
PLEASE BE ADVISED:
Rim Diameter
Genre
1
Color
Bolt Pattern
Filters
Sort results
Reset
Apply
Please wait while we load available wheels…
- Description
- Additional information
Description
Additional information
| Weight | 69.842445 lbs |
|---|---|