Venom Power 37X13.50R17LT 10PR 128Q Swamp Thing A/T
Availability: 22 in stock
SKU: TVPSWAT35
Categories: 17" Tires, Tires, Venom Power
Tag: 37135017
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Width: 13.5
Profile: 37
Diameter: 17''
Load Index: 128 (1800 kg)
Speed Index: Q (160 km\h)
| Weight | 80.27031 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.52 × 13.58 × 36.52 in |
| Tread Pattern | |
| Ply | 10PR |
| Width | 13.5 |
| Profile | 37 |
| Diameter | 17 |
| Load Index | 128 |
| Speed Index | Q |
MSRP:
Availability: 22 in stock
SKU: TVPSWAT35
Tag: 37135017
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Load Index: 128 (1800 kg)
Speed Index: Q (160 km\h)
PLEASE BE ADVISED:
Rim Diameter
Genre
1
Color
Bolt Pattern
Filters
Sort results
Reset
Apply
Please wait while we load available wheels…
- Description
- Additional information
Description
Additional information
| Weight | 80.27031 lbs |
|---|---|