Venom Power LT315/75R16 10PR 127/124R Swamp Thing A/T
Availability: 6 in stock
SKU: TVPSWAT52
Categories: 16" Tires, Tires, Venom Power
Tag: 3157516
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Width: 315
Profile: 75
Diameter: 16''
Load Index: 127/124 ()
Speed Index: R (170 km\h)
| Weight | 67.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 14.5 × 35 in |
| Tread Pattern | |
| Ply | 10PR |
| Width | 315 |
| Profile | 75 |
| Diameter | 16 |
| Load Index | 127/124 |
| Speed Index | R |
MSRP:
Availability: 6 in stock
SKU: TVPSWAT52
Tag: 3157516
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Speed Index: R (170 km\h)
PLEASE BE ADVISED:
Rim Diameter
Genre
1
Color
Bolt Pattern
Filters
Sort results
Reset
Apply
Please wait while we load available wheels…
- Description
- Additional information
Description
Additional information
| Weight | 67.2 lbs |
|---|---|