Venom Power 33X12.50R22LT 12PR 114Q Swamp Thing A/T
Availability: 47 in stock
SKU: CVPSWAT29
Categories: 22" Tires, Tires, Venom Power
Tag: 33125022
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Width: 12.5
Profile: 33
Diameter: 22''
Load Index: 114 (1180 kg)
Speed Index: Q (160 km\h)
| Weight | 62.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 14.5 × 35 in |
| Tread Pattern | |
| Ply | 12PR |
| Width | 12.5 |
| Profile | 33 |
| Diameter | 22 |
| Load Index | 114 |
| Speed Index | Q |
MSRP:
Availability: 47 in stock
SKU: CVPSWAT29
Tag: 33125022
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Load Index: 114 (1180 kg)
Speed Index: Q (160 km\h)
PLEASE BE ADVISED:
Rim Diameter
Genre
1
Color
Bolt Pattern
Filters
Sort results
Reset
Apply
Please wait while we load available wheels…
- Description
- Additional information
Description
Additional information
| Weight | 62.8 lbs |
|---|---|