Venom Power LT295/65R20 10PR 129/126R Swamp Thing A/T
Availability: 6 in stock
SKU: TVPSWAT43
Categories: 20" Tires, Tires, Venom Power
Tag: 2956520
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Width: 295
Profile: 65
Diameter: 20''
Load Index: 129/126 ()
Speed Index: R (170 km\h)
| Weight | 68.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 14.5 × 35 in |
| Tread Pattern | |
| Ply | 10PR |
| Width | 295 |
| Profile | 65 |
| Diameter | 20 |
| Load Index | 129/126 |
| Speed Index | R |
MSRP:
Availability: 6 in stock
SKU: TVPSWAT43
Tag: 2956520
Tyre brand: Venom Power
Tyre model: Swamp Thing A/T
Speed Index: R (170 km\h)
PLEASE BE ADVISED:
Rim Diameter
Genre
1
Color
Bolt Pattern
Filters
Sort results
Reset
Apply
Please wait while we load available wheels…
- Description
- Additional information
Description
Additional information
| Weight | 68.4 lbs |
|---|---|